Зимнмй сад практичні поради з облаштування Присутність в навколишньому повітрі підвищеної концентрації різного роду токсичних речовин і вуглекислого газу, звичайно ж, дуже згубно позначається на людському організмі.

Саме тому, в наші дні досить велике число власників намагається створювати у себе в будинках особливу зону здоров'я і спокою, у вигляді досить привабливого зимового саду.

Найбільш приємно перебувати в такому саду, природно, під час лютих морозів і в період весняного бездоріжжя, коли на вулиці вирує негода, а в хаті – достаток зелені і приємних ароматів. Однак, щоб цей куточок в будинку вийшов дійсно максимально привабливим і функціональним, до процесу його облаштування треба, звичайно ж, підходити з повною серйозністю.

Підбір місця для саду та його підготовка

Зимнмй сад практичні поради з облаштування
Під облаштування такого зеленого куточка найкраще відводити окреме приміщення, оскільки для комфортного існування рослинам вкрай необхідні такі істотні умови, як підвищений показник вологості, а також певний рівень температури та освітленості. Так, наприклад, в квартирах для таких цілей найбільш оптимальним місцем вважається лоджія, а в заміських будинках – тераса.

При цьому дуже важливо, щоб всі вікна в даних приміщеннях обов'язково виходили на схід, оскільки у противному ситуації промені сонця стануть надавати на рослини дуже негативний вплив. Якщо ж така можливість відсутня, то тоді при облаштуванні зимового саду потрібно обов'язково подбати про встановлення на вікнах спеціальних захисних жалюзі.

Вибір опалення для саду

Зимнмй сад практичні поради з облаштування
Оскільки жодна утеплення саме по собі не здатне створювати в приміщенні необхідну температуру, то взимку такий сад, звичайно ж, потрібно буде обов'язково додатково опалювати. Для такої мети цілком можна використати і традиційне радіаторне опалення, однак для досягнення найбільш сприятливого ефекту фахівці радять застосовувати в таких приміщеннях спеціальні системи «теплої підлоги».

Система вентиляції в зимовому саду

У зв'язку з тим, що рослини в процесі росту зазвичай виділяють дуже багато води, то рівень вологості в такому приміщенні, природно, буде вельми істотно підвищено. Саме тому, щоб уникнути появи плісняви та гнилі, при підготовці приміщення під зимовий сад також слід обов'язково подбати й про облаштування якісної вентиляції. У цій ситуації, звичайно ж, цілком можливо використовувати і пасивну вентиляцію, однак для досягнення найбільш високого ефекту, в даних приміщеннях краще всього встановлювати примусові вентиляційні системи.