Як вибрати кондиціонер або спліт-систему В наш час розробляється чимало різної побутової техніки, завдяки якій життя стає в рази комфортніше. Одними з таких приладів є кліматичне обладнання, тобто кондиціонери і спліт-системи.

І неважливо, ви вирішили встановити його в квартирі, офісі або будинку, при виборі слід звертати увагу на ряд певних факторів, про які піде мова нижче. Великий асортимент кліматичного обладнання доступний за посиланням на сайті компанії «Climatic.pro».

Як вибрати кондиціонер або спліт-систему

Визначаємося з потужністю техніки

Головним критерієм вибору є той фактор, наскільки обладнання по своїй продуктивності відповідає приміщенню, де воно встановлюється. Щоб визначитися з оптимальним показником потужності будуть потрібні прості попередні розрахунки. Щоб зрозуміти необхідну потужність, слід знати загальний обсяг приміщення та наявність додаткових джерел тепла. У будь-якому випадку, зараз багато де доступні калькулятори потужності, скориставшись якими ви зможете визначитися з необхідним показником.

Якщо вибрати менш потужну модель кондиціонера, то вона просто не буде якісно справлятися зі своїм основним завданням. Велика ймовірність, що обладнання почне функціонувати на знос, з-за чого раніше терміну вийде з ладу.

При виборі більш потужної моделі, такий кондиціонер без особливих проблем впорається зі своїми завданнями, до того ж, в деяких випадках це може бути корисним. Але, варто розуміти, що потужні моделі не тільки більш дорогі, але і споживають більшу кількість електроенергії.

Приміщення та його особливості

Вибирати кондиціонер слід відштовхуючись від особливостей конкретного приміщення. Завдання здасться найбільш простий при виборі моноблочного кондиціонера, однак, якщо мова йде про спліт-системі, важливо продумати, в яких місцях будуть кріпитися блоки. Зовнішні блоки встановлюються на стінах, фундаментах і дахах, а внутрішні – на підлозі, стінах, стелях або всередині нього. Тому вибираючи кондиціонер слід також продумати те, яким чином він буде встановлюватися.

Що стосується міських квартир, то в них не так часто можна зустріти підвісні стелі (найчастіше вони монтуються саме в офісах), тому найчастіше користувачі вибирають настінні спліт-системи, де їх внутрішній блок розміщується недалеко від вікна. Якщо ж у вас в приміщенні підвісну стелю, то оптимальний варіант – установка або касетних і канальних кондиціонерів.

У будь-якому випадку, щоб знати більше конкретне місце розташування кліматичного обладнання, потрібно запросити фахівця, адже крім монтажних робіт необхідно знати, якої довжини буде межблочная траса, висотні перепади, особливості електроживлення, доступна і багато іншого.

Необхідний фільтр повітря

Якщо кондиціонер здатний не тільки охолоджувати, але і фільтрувати повітря, то така можливість багатьом здасться привабливою. Багато сучасні кліматичні прилади мають таку функцію. У будь-якому випадку, фільтри грубої очистки просто обов'язкові для тієї мети, щоб пил не почала накопичуватися в обладнанні. Що стосується фільтрів тонкого очищення, то їх значення зараз переоцінюється. Слід розуміти, що такі фільтри мають певний термін служби – близько 1 місяця, після чого їх необхідно міняти.