Як точно провести замір вікна Перед тим як виробляти самостійну установку вікна, необхідно з точністю визначити розміри віконного прорізу, а також його конфігурацію. Саме від правильності даних вимірів, залежить простота установки нового вікна і його зручна подальша експлуатація.


Як зробити самостійно замір вікна.

Для виміру вікна багато інструментів не знадобитися. Потрібно, насамперед, для цих цілей мати робочу будівельну рулетку. Також знадобиться молоток зі стамескою та пасатижі, ручка і папір для того, щоб записати отримані результати. Виміри вікна, краще всього проводити з вуличної сторони, а так само зсередини приміщення. Два значення отриманих потрібні, насамперед, для того, щоб згодом можна було б визначити такий параметр, як глибина віконного отвору.

При вимірі слід знати і розуміти, що віконний проріз може бути і косим, особливо це помітно в старих будинках. У такому разі для найбільш точного виміру, варто також враховувати і те, наскільки перекошений віконний отвір.

Після того, як з габаритами вікна зрозуміло, потрібно порівняти їх з розмірами отвору зсередини. У свою чергу, дана процедура дозволить уникнути неточностей і механічних помилок, якщо вони були допущені при вимірах прорізу, які проводилися раніше.

Ширину вікна рекомендується мерти тільки за встановленими відкосів зовні, а після отриманого розміру до нього необхідно додати до 5 см, щоб вікно згодом увійшла б як всередині приміщення, так і зовні.

Висота вікна заміряється від підстави віконного отвору до верхнього його укосу. До отриманого результату, також потрібно додати не менше п'яти сантиметрів, на вільний хід вікна при його установці і на зазор для монтажної піни.

Як точно провести замір вікна
Як точно провести замір вікна

Виробляючи замір вікон, слід попередньо знати, чи в процесі їхнього встановлення, застосовуватися такі пристосування як подставочниє профілю. Подібний профіль є обов'язковим пристосуванням при монтажі металопластикових вікон, саме до нього згодом закріплюється підвіконня і відлив, якщо передбачено їх встановлення. В такому варіанті, висота замеряемого вікна зменшується на 3 сантиметри, саме такою є за розмірами висота підставкового профілю.

Для того щоб перевірити правильність виконаної роботи, необхідно ретельно звірити висоту віконної рами без наявності підставкового профілю. У правильному варіанті, висота вікна повинна бути не більше, ніж значення, отримані при визначенні висоти від встановленого підвіконня до верхнього внутрішнього укосу.