Як відомо, цю ситуацію покликані вирішити сучасні склопакети, проте через свою дорожнечу вони не всім по кишені. Та й встановлення нових сучасних пластикових вікон не завжди є актуальною. Наприклад, якщо мова йде про орендованому приміщенні або знімному житлі. У таких випадках більш продуманим кроком є використання наявних у продажу утеплювачів, здатних значно оптимізувати ситуацію в приміщенні.
При виборі утеплювачів для вікон слід звернути увагу на такі його різновиди:
1. Клейкий. Дуже популярний утеплювач, який відрізняється простотою монтажу. Найчастіше його виготовляють з поролону або м'якої гуми, при чому останній варіант виглядає набагато кращим з погляду свій функціональності, відрізняючись надійністю і якістю герметизації утеплюючи вікон.
2. Ущільнювальна стрічка. Нагадує попередній варіант, однак не оснащена самоклеющим підставою. Тому для її установки необхідно придбати спеціальний клей. Поступається самоклейкому утеплювача по швидкості монтажу, і за якістю збірки клейового складу, адже самостійно це не завжди вдається зробити якісно. Особливо це позначається при зміні утеплювача, що часто викликає проблеми з його здирництвом.
3. Пазовий ущільнювач. Оснащений спеціальним виступом, що нагадує йоржик, що дозволяє матеріалу закріпитися в підготовлених пазах. Відмінно підійде як для дерев'яних, так і пластикових вікон, матеріалом для її виготовлення слугує гума. Як правило, кріпильний виступ може відрізнятися за формою, що дає можливість підібрати найбільш підходящий тип під конкретне вікно, забезпечивши тривалість його служби – від 5-ти до 10-ти років.
5. Енергозберігаюча плівка. Придатна до використання як на дерев'яних, так і на пластикових віконних системах. Для наклеювання плівки застосовується мильна вода, а її застосування підвищує показник енергозбереження скла практично в 2 рази.