Штукатурка укосів вікон Перед початком проведення робіт з оштукатурення відкосів, необхідно приготувати правила з ровненьких дерев'яних планок. Підготовча частина передбачає відшліфовування штукатурки зі стін.

Правила навішуються за допомогою цвяхів і гіпсу на верхні частини укосів, після чого можна починати проводити роботи.

В процесі оштукатурювання необхідно надати скіс відкосів, скіс прийнято називати «кут світанку», відстань між внутрішніми сторонами укосів повинно бути менше відстані між зовнішніми сторонами укосів.

Використання косинця

Щоб зробити кут скрізь однаковим, краще всього обчислити його за допомогою косинця. До косинцю прикріплюється планка, яка буде повідомляти місце встановлення правил. Після того, як верхня частина укосів буде обштукатурена, правила переважуються прямовисно на бічні частини, після висихання гіпсу за допомогою рівня перевірте їх стан.

Штукатурка укосів вікон
Штукатурка укосів вікон

Наносити розчин можна будь-яким інструментом, після нанесення його необхідно розрівняти малкою, яку самостійно можна приготувати з вузькою дошки. Бажано закувати її сталлю, тоді малка буде чудово видаляти вже схопився розчин, та й працювати з нею буде набагато простіше.

Одна із сторін малки повинна бути з вирізом, так в процесі розрівнювання, виріз буде ковзати по укосу, а друга сторона малки за правилом. Виріз дозволяє зробити так, щоб після зняття розчину малкою, він відступав від коробки на 1,5 -2 метри. Якщо такий відступ не зробити, штукатурка буде перешкоджати плетінь, швидко відкриватися.

Поради по виконанню

Штукатурка укосів вікон
Також важливо подбати про те, щоб у коробки петлі при відкриванні не упиралися в штукатурку. А для цього, після того, як петлі будуть встановлені, малка виготовляється допоміжний виріз, він повинен бути виготовлений так, щоб малка мала можливість досить швидко ковзати по коробці.Малку при вирівнюванні необхідно тримати двома руками і вести притискаючи до правил і коробці, по можливості щільніше.

Після того як нанесений грунт буде вирівняно, виготовляється накривочний розчин, він наноситься на укоси, розрівнюється і затирається. Це робити найкраще методом «вразгонку».І лише після завершення процесу затирання штукатурки, можна прибирати правила. Після того як правила будуть прибрані, не забудьте виправити усенки. На верхній частині і бічних укосах залиште відрізок усенка довжиною в 25 сантиметрів, на нижній необхідно зробити фаски.