Скандинавський стиль в інтер'єрі Якщо вам хочеться внести якісь зміни в інтер'єр власної квартири (або ж заміського житла), тоді саме час придивитися до привабливого і унікальному скандинавському стилю.

В інтер'єрах скандинавський стиль вперше стали використовувати в дев'ятнадцятому столітті. Він увібрав у себе культурне багатство різних країн – Ісландії, Норвегії, Фінляндії, Данії та Швеції.

Основні риси стилю – використання натуральних матеріалів, простота і мінімалізм, екологічна чистота. Якщо вам по душі денне світло, екологічно безпечні матеріали, невелика кількість меблів і багато відкритого простору, обов'язково спробуйте скандинавський стиль в своєму інтер'єрі – вам обов'язково сподобається!

Ідея скандинавського стилю

Для людей, які живуть на півночі, притаманні певні риси: в тому числі стриманість і мовчазність. Вони ніколи не метушаться, намагаються нікуди не поспішати. Всі ці народи воліють вести розмірене життя. Скандинавський стиль має точно такими ж рисами – він злегка холодний. В основі стилю – білий колір, а будь-який предмет інтер'єру відрізняється функціональністю.

У цьому стилі є дуже раціональна організація простору, приміщення виходять цілком просторими, також тут немає непотрібних або пустих кутів. Всі невеликі і різномасті предмети ховаються від сторонніх очей – спеціально для цього тут передбачені шафи-купе, корпусні меблі, різні ніші. Меблі не масивна, невисока, у неї лаконічні і строгі форми. Правило тільки одне – пересування по кімнаті ніщо не повинно обмежувати.

Щоб в будинку було максимально ясно і комфортно, завішувати вікна практично не прийнято – можна лише використовувати напівпрозорі штори. Вся справа в сонячних променях – саме вони, коли грають на білих стінах і яскравих деталях, роблять інтер'єр приміщення дійсно життєрадісним і позитивним. Родзинка скандинавського стилю – яскраві і оригінальні аксесуари, які роблять достатньо суворий стиль яскравим і позитивним. Оригінальні і самобутні речі доповнюють інтер'єр природним чином.

Кольори і матеріали скандинавського стилю

Скандинави вибирають світлі породи деревини – березу, сосну і ялину. Практично в будь-якому шведському інтер'єрі можна виявити віконні рами з дерева, підлоги, виконані з дощок – знову-таки, вони зроблені зі світлого дерева.

Скляні елементи в скандинавському інтер'єрі також є, як і плетені крісла, абажури. Тут можна зустріти чавунну ковку, текстиль: все це рятує від поганого настрою – різні пледи, подушки, килимки з яскравих тканин, рушники з етнічними орнаментами.