Вузький будинок на косогорі На берегах Середземного моря мало лісу. Тому будинки, що стоять на прибережних скелях Італії і Греції, в більшості своїй побудовані з поштукатуреної каменю.

Деревину витрачають економно - для крокв, балок і дверей. Іноді в оселях можна побачити дерев'яні деталі, які взяті з інших будівель. Загальна риса цих жител — атмосфера затишку, створена завдяки використанню місцевих будівельних матеріалів.

Будівельний майданчик височіла над чарівним рибальським селищем. Кілька років тому господиня купила вузький ділянку на схилі пагорба в околицях Пойнт Річмонда маленького містечка на східному березі бухти Сан-Франциско.

Мені було запропоновано звести будинок, аналогічний приморським будівель в Греції та Італії. Замовниця хотіла, щоб будинок нагадував їй про те часу, коли вона жила на узбережжі Середземного моря, але був побудований так, як це прийнято в Північній Каліфорнії.

Роздільні спальні. За проектом в триповерховому будинку площею близько 145 м2 передбачалося влаштувати дві спальні, які б поділяли житлове приміщення другого поверху. Для спалень передбачалися власні ванні кімнати, тому друга спальня ідеально підходила для гостей.

Форма та обробка будинку повинна бути дуже простою. Те, що вийшло на начерках, нагадувало котеджі 30-х років, які будувалися в цих місцях. Оштукатурені зовні і стоять на вузьких ділянках, вони зазвичай були розгорнуті фронтальною стороною до вулиці. Часто одна з ліній даху вигиналася вгору, до навісу, накрывающему вхід.

Вузький будинок на косогорі
Товсті стіни, масивне дерево. Кам'яні будівлі на узбережжі Середземного моря будують з «потужними» стінами, товщина яких видно у прорізах вікон і дверей. Такі стіни дають відчуття надійності, яка охоплює вас, коли ви зазирнете всередину.

Але у нас в Каліфорнії так будувати не прийнято, так як кам'яні стіни недостатньо міцні при землетрусах. Тому я імітував товсті стіни каркасної дерев'яної конструкцією з дощок 50x100 мм Зовнішні стіни сприймали вага будови, а внутрішні (теж з дощок 50x100 мм) служили основою для штукатурки. В кінцевому підсумку товщина стін сягала 300 мм, що забезпечило багато місця для розміщення ізоляції та монтажу електропроводки. Здвоєні стіни збільшують вартість будинку, так як витрата матеріалу і трудомісткість виготовлення каркаса подвоюються. Тому я довів здвоєний каркас лише до другого поверху. На кухні в товстих стінах замість настінних шафок дуже зручно розмістилися вбудовані полиці.

Стіни були оброблені www.postroil.com, нанесеної поверх листів гіпсокартону. Для цього аркуші гіпсокартону проклеїли сіткою з склотканини і потім нанесли шар штукатурки, за рахунок товщини якої згладили нерівності каркаса і стиків. Потім приступили до обробного кольоровому покриттю. Накладена кельмою бархатисто-гладка приємного кольору (в даному випадку кольору «Оленяча шкура») оздоблення - справжній витвір мистецтва, яку шкода закривати фарбою.

Балки перекриття - і? СОСНИ - Їх я знайшов на місцевому складі вторсировини. Вони були просочені антисептиком і покриті фарбою. До установки я очистив балки пескоструйкой. Потім чисті балки були перевірені інженером для підтвердження їх придатності для будівництва.

Сосну я використовував при виготовленні дверей і їх коробок. Сосна — м'яке дерево, що викликає приємні відчуття. Її приємний золотистий колір добре поєднується з облицюванням стін і сірим бетонним підлогою.

Теплі бетонні підлоги. Будинок досить малий і його можна нагріти теплою підлогою. При влаштуванні підлоги ми використовували незвичайну www.postroil.com. Поверх труб заливали бетон, вирівнювали його горизонтально і затирали. Товщина бетону - 40 мм. Він залитий по 20-мм фанерного основи, що лежить на дерев'яних статевих лагах.

Перед початком роботи я заклав дерев'яні 40-мм рейки, які служать маячками при укладанні бетону. Крім того вони ділять плиту на квадратні блоки 2,1х2,1 м, які легко залити і обробити поодинці.

Маса підлоги утримує тепло досить довго і допомагає відрегулювати температуру в будинку. Коли зовні жарко, в будинку підлога залишається холодним, а якщо взимку сонце потрапляє на нього, підлогу допомагає прогріти будинок. (Так буває тільки в південних широтах.)


Вузький будинок на косогорі
Підвіконня і деталі оздоблення. Після закінчення робіт з виготовлення каркаса, бетонної підлоги і штукатурення я приступив до обробки. Наприклад, камін відгамселив литими бетонними елементами, прикріпленими розчином на латексній основі.

Оздоблення каміна витримана в стилі вітальні. Схожим чином я хотів обробити і підвіконня. Але не зміг знайти придатних деталей для збірної конструкції і довелося відливати їх на місці з густою бетонної суміші (пісок: гравій: цемент в пропорції 3:1:1). Переднє ребро форми зробив з фігурною 100-мм обналічки, встановленої декоративним профілем всередину форми.

Щоб при заливці підвіконь на стінах не було патьоків, стики форми закрив липкою стрічкою. Для видалення бульбашок повітря вздовж відкритого ребра бетон у формі ущільнив шліфувальною машинкою (зі знятою шкіркою). До розбирання форми бетон схоплювався в ній тиждень.


Вузький будинок на косогорі
Специфікація:
спалень - 2;
ванних - 2;
система обігріву -бетонна плита з підігрівом гарячою водою;
площа - 147 м2.


Архітектор Дж. Лівінгстон (США)
за матеріалами журналу "ДІМ"