Керівництво по укладанню ондуліна Серед всіх покрівельних матеріалів ондулін є самим недорогим, хоча зовні його навряд чи можна назвати примітивним. Вся справа в його порівняльної недовговічності, однак термін служби ондуліна значно збільшиться, якщо зробити його укладання правильно.

При монтажі ондуліна важливо дотримувати наступні рекомендації:

1. Підготовка підстави. Тип обрешітки залежить від кута нахилу даху: якщо цей показник менше, ніж 10 градусів, облаштовують суцільну обрешітку, розташовуючи дошки впритул (із залишенням невеликого проміжку на сезонні розширення). Така конструкція решетування дотримується по всій покрівлі, включаючи її краю, ділянки, прилеглі до конька, димоходу, слухового вікна. Показник кінцевого напуску у цьому випадку складає не менше 30 см, а бічного – на дві хвилі. При збільшенні кута нахилу даху показник кінцевого напуску зменшується, не потрібно в цьому випадку суцільна обрешітка. При показнику кута нахилу в 10-15 градусів облаштовується решетування з кроком до 45 см, з кінцевим нахлестом в 20 см і бічним – в одну хвилю. При збільшенні кута нахилу понад 15 градусів крок обрешітки збільшують до 60 см, а кінцевий нахлест зменшують до 17 див.

2. Кріплення листів. Укладання покрівлі завжди починається на підвітряного стороні, з найближчого до фронтону нижнього листа. Якщо вальмовий дах, за орієнтир береться не фронтон, а карниз. Допуск за межі фронтону повинен відповідати 4 см, з відходом хвилі вниз. Місце для забивання цвяхів на аркуші ондуліну потрібно завжди вибирати на верхівці хвилі. При цьому враховується компенсація температурного зміни, тому цвяхи до кінця не забивають, залишаючи зазор в 5 мм. Коли другий лист встановлений і вирівняний,

Керівництво по укладанню ондуліна
вбивання цвяхів здійснюється кожен третій аркуш, при цьому фіксація верху проводиться під час монтажу другого ряду. Якщо виникає необхідність у підрізування, для цього найчастіше застосовують ножівку по металу або циркулярну пилу. Переходячи на другий ряд, важливо дотримувати принцип сходинки, що значно збільшує міцність всього покриття.

3. Додаткові елементи. Спільно з придбанням ондуліна здійснюється і покупка коника, розжолобків, торцевих планок. Кріплення жолоба здійснюється під листи ондуліна, решта ж – на поверхні матеріалу після його укладання. Дуже важливо, щоб всі допоміжні елементи були відповідним чином марковані, з вказівкою на приналежність до ондулін. Особлива увага приділяється капелюшків на цвяхах, які потребують ретельному закріпленні.